We are helped quite considerably by those of you who are not just standing up for the truth, but getting out and about to spread it far and wide.

SaLuSa 11-January-2012

ch

MAKE THIS VIRAL! Prepare For Change

It is time now to make the next step in creating the infrastructure for the Event on the surface of this planet.

The main reference site with preparedness instructions for the general population has reached a certain degree of completion and needs to go viral:

http://prepareforchange.net/

Although the civil authority and the Resistance Movement will provide their own infrastructure at the time of the Event, it is very important to have grassroots infrastructure as well. Our alternative infrastructure will fill in the gaps and will ensure that the transition will be smoother and more harmonious.

Six task groups were created: planetary leadership group, healers group, media group, new renaissance group, new technologies group and financial group. All these groups will develop practical tools which can help easing the transition at the time of the Event in their specific area.

If you want to actively participate in any of those six groups, click here:

http://prepareforchange.net/participate/

Our website will be translated into many world languages so the message can spread worldwide. We are actively seeking translators and if you wish to join our translation teams, use the same participation form, stating that you wish to volunteer as a translator:

http://prepareforchange.net/participate/

There will be many projects pertaining to the preparedness of the surface population for the Event announced on my blog very soon and our new website will be the main communication hub for those projects
Please sign this Petition

Foto

Read more about it and sign it here:
http://www.avaaz.org/en/petition/How_to_REALLY_Save_US_Army_Recruiters_From_Preventable_Suicides/?eQSwffb


SaLuSa 4-3-2011

We are in fact a team whether or not you realize it, and we shall be able to come much more together once we can openly work with you

SaLuSa 4-March-2011

Tuesday, 21 June 2011

17.jūnijs/201

Galaktiskā Federācija caur Debesu Klejotāju


17.jūnijs/2011Sveicieni no Federācijas:


Jums ir tāds teiciens „izlīst vai ārā no ādas” un šīs teiciens attiecināms uz Atklāšanu, mēs negrasāmies atkāpties no tālākās rīcības un savu plānu īstenošanas. Visapkārt valda patīkams satraukums par mūsu diezgan drīzo tikšanos, tam visam pamatā ir mūsu satikšanās un virzība uz pacelšanos.

Te patlaban valda pamatīga aktivitāte. Katram ir savs „darāmais” un ikviens dara visu iespējamo, lai izpildītu savu uzdevumu un veicinātu vārtu atvēršanu. Mēs gaidām dievišķo vārdu, lai uzsāktu fināla gājienu, kas beidzot ļaus īstenot tik sen plānoto.

Mēs atgādinām jums jūsu mērķi un uzdevumu- palikt mierīgiem, pārrunāt šos jautājumus ar tiem, kuri „zina” ko patiesībā nozīmē visi šie notikumi un kā jūs „redzat šīs lietas”. Ar savu Mīlestības un Līdzjūtības pilno attieksmi jūs varat pastāstīt patiesību par mums tajā brīdī, kad mēs sevi atklāsim un parādīsim jau pēc Atklāšanas fakta. Mēs paļaujamies uz jums un lūdzam jums kļūt par mīlestības skolotājiem, par beznosacījumu mīlestības un līdzjūtības piemēriem. Tā jūs varat vest viens otru cauri Pirmā Kontakta neapmierinātībai un apjukumam, un patiesi parādīt sevi kā Gaismasdarbiniekus.

Vienkārši ziniet, mēs jūs mīlam. Pateicamies par jūsu darbu un pūlēm, pateicamies par labi padarīto darbu.

Esiet mierā


Channeler: Wanderer of the Skyes
 

Tulkoja Māra Brante


 Translations


No comments:

Post a Comment